• 0543 943 76 01
  • yukseklisansodevtezproje@gmail.com

ÖRNEKLEME VE GEÇERLİLİK

ÖRNEKLEME VE GEÇERLİLİK

İstatistik, bilim kadar sanattır. Müşterilerimizin çoğu için bu, daha geniş bir müşteri kitlesinden, hedef kitleden veya paydaşlardan bir örnek alırken veya ihtiyacınız olan bilgiyi ortaya çıkarmak için hangi araştırma tasarımının en iyi olduğunu belirlerken en belirgindir. Bu adımların her biri için, kuruluşunuzun karar vermesini bildirmek için elinizden gelen en iyi bilgiyi geliştirmek için her zaman bir dizi gerçek dünya kısıtlaması (bütçe, zamansal, yasal, sosyopolitik, insan sermayesi) içinde çalışması gerekir.

Hassas olarak, seçkin istatistik ekibimizi kullanarak müşterilerimize bu kısıtların çoğunu kapatmaya yardımcı oluyoruz. On yıldan fazla bir süredir, bütçeniz, zaman çizelgeniz ve yasal veya sosyopolitik parametreleriniz için mümkün olan en katı örnek ve çalışma tasarımını geliştirmek için yaratıcı olmasa da yaratıcı ve yenilikçi bir ekip oluşturduk.

Yeni başlıyor olsanız bile, zaten bir örnek ve araştırma tasarımını aklınızda bulundurun veya verilerinizi ve sonuçlarınızı elinizde bulundurun, Precision’ın istatistiksel danışmanlık ekibi, uzman örnekleme de dahil olmak üzere, optimum örnekleme, tasarım, metodoloji ve ölçüm hakkında ayrıntılı ve özelleştirilmiş raporlar sağlayabilir. Şununla ilgili yorum ve tavsiyeler:

Örnekleme çerçevesi geliştirme,
Rasgele örnekleme,
Tabakalı rasgele örnekleme,
Ağırlıklı örnekler,
Olasılıksız örnekleme,
Kartopu ve rahatlık örneklemesi,
Amaçlı örnekleme,
Örnek geçerlilik,
Örnek güvenilirliği,
Örnekleme önyargısı,
Yanıt vermeyen önyargı,
İstatistiksel güç örnek testi,
Geçici güç analizi,
Deneysel araştırma tasarımı,
Yarı deneysel araştırma tasarımı,
Deneysel araştırma tasarımı,
Deneysel olmayan araştırma tasarımı,
İçsel geçerlilik,
Dış geçerlilik,
İstatistiksel sonuç geçerliliği,
Teorik geçerlilik,
Ölçüm geçerliliği,
Ölçüm güvenilirliği,
Yakınsak geçerliliği,
Iraksak geçerliliği,
Öğeler arası geçerlilik,
Kodlayıcılar arası güvenilirlik,

Finans, makroekonomi, mikroekonomi, psikoloji, işletme, eğitim, hukuk ve kamu politikası gibi alanlarda doğru doktora düzeyinde konu uzmanlığı yanında araştırma tasarımları ve nicel modelleme, analitik ve ölçüm teknikleri gamı ​​boyunca uzmanlık sağlıyoruz. Ekibimiz sadece özel ileri derece metodolojistleri değil aynı zamanda istatistiki ve sezgisel güçleri ve eksiklikleri yansıtan modelleme ve ölçüm eleştirilerini sağlayarak istatistiklerle gerçek yaşam arasındaki boşluğu doldurabilecek akademisyenler ve konu uzmanlarını da içerir.

Planlı bir araştırma tasarımı ve metodolojisinin temel yapısını ve genel amaçlarını sonuçlandırmak için müşterilerle yakın çalıştıktan sonra, model güvenilirliği ve istatistiksel güç konusunda her zaman istatistiksel testler yapılmasını öneriyoruz.

Önemli olduğu kadar, istatistiksel danışmanlık ekibimiz de geçerli nedensel çıkarımları mümkün kılmak için güçlü deneysel ve yarı deneysel araştırma tasarımlarını vurguluyor, böylece yalnızca istatistiklere güvenmek zorunda değilsiniz ve eşzamanlılık yanlılığı ve ihmal edilen değişken yanlılıkla ilgili şüpheciliği önleyebilirsiniz. Hassasiyet, bu kritik unsurların her birinin araştırma tasarımınızda ve metodolojinizde mevcut olmasını sağlamanıza yardımcı olabilir, ayrıca modelinizde olası zayıf yönleri ve iyileştirmeleri anlatan tam bir rapor sunabilir.

Örneklem Büyüklüğü ve Seçme Geçerliliği:  önleyici alt örnek seçimi ve alt örnek geçerliliği konusundaki anlaşmazlıklara aracılık eden firmalar için özel analiz sonrası düzinelerce firmaya özel yardım sağlamıştır. İstatistiksel danışmanlık çalışmalarımızda tekrar tekrar gördüğümüz konulardan biri, minimum gerekli örneklem büyüklüğü konusudur. Prospektif bir çalışma için ihtiyaç duyulan örneklem büyüklüğünü tahmin etmek isteyen müşteriler için, minimum örneklem büyüklüğünü belirlemek için priori bir istatistiksel güç analizi yaparız ve ardından rastgele bu kriterleri karşılamak için (tabakalaşma ile veya katkısız) örnek kitleyi hedef popülasyondan seçeriz.

İstatistiksel analizi zaten tamamlamış olan ve alt örneklemin, modelin ve / veya önlemlerin geçerliliği ile ilgili bir anlaşmazlığı çözmesi gereken müşteriler için, istatistikçilerimiz geçici güç analizi yapabilir. Örnek demografik ve tanımlayıcı özellikleri, tutarsızlıkları kontrol etmek ve sonuçların etkin gücünü hesaplamak ve rapor etmek için popülasyonla titizlikle karşılaştıracağız.

Mevcut örnekleme ya da geçerlilik ihtiyaçlarınız için istatistiksel danışmanlık hizmetlerini nasıl sunabileceğimize dair özel sorularınız varsa, ilk danışma için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin . Çok çeşitli endüstrilerde oldukça karmaşık istatistiksel analiz ve danışmanlık sağlayan on iki yıllık deneyimimizle, hemen hemen her zaman çizelgesinde size özel destek sağlayabiliriz.

Tez Merkezi

Mesajınızı bırakın

0543 943 76 01